Veiligheid vraagt om samenhang

Weerbaarheid ontstaat niet door één maatregel of protocol. Gedrag, de fysieke omgeving, organisatie en facilitaire processen grijpen op elkaar in. Daarom bekijken we het vraagstuk tijdens Discovery Day vanuit drie samenhangende perspectieven:

  • Veilig gedrag en sociale veiligheid
  • Een veilige omgeving
  • Operationele weerbaarheid en continuïteit


Samen met experts en vakgenoten vertalen we deze perspectieven naar de praktijk. Waar liggen risico’s en afhankelijkheden? Welke keuzes kun je vooraf maken? En hoe organiseer je de juiste samenhang, zodat medewerkers weten hoe ze moeten handelen en de organisatie ook bij verstoringen kan blijven functioneren?

Programma en sprekers

Jeroen van Leeuwen (Draaijer) – dagvoorzitter
Natalie Hofman (Bonder) – Onzekerheden en de impact op facilitymanagement
Marjan Herbschleb (Hogeschool Inholland) – Crisis! Is dat wel zo?
Arno Folkerts – Veiligheid begint bij herkenning en verbinding
Josephine van den Ent (Ent Design) – Gedrag ontstaat niet alleen in de mens
Merijn Ruis – Geluk en verbinding als bron van weerbaarheid

De centrale vraag van de dag: veiligheid, weerbaarheid en continuïteit: wat is de facilitaire en huisvestingssleutel?

Alle details op een rij

Datum: woensdag 4 november 2026
Tijd: 09.30 – 16.30 uur
Locatie: Bibliotheek Neude, Neude 11, Utrecht

Lisa Hagoort

Lisa Hagoort is Marketing Business Partner van HEYDAY en verantwoordelijk voor de volledige marketing-, branding- en PR-strategie. Ze gelooft in de kracht van verhalen die raken, verbinden en iets in beweging zetten. Met oog voor detail en gevoel voor timing zet ze anderen graag in het zonnetje – of dat nu collega’s, klanten of vakgenoten zijn. Altijd met als doel om de impact van facility management zichtbaar en voelbaar te maken.

Facilitaire modellen in Nederland

Benieuwd naar de alle vormen van uitbesteden? Ontdek alle facilitaire modellen en hun kenmerken in dit whitepaper.

Klaar om de volgende stap te zetten?

Overweeg je facility management uit te besteden? Ontdek welke vorm van regie past bij jouw organisatie en ambities.

Contact